Міжнародна діяльність





IREX

 

IREX (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів) — міжнародна неприбуткова організація, заснована в 1968 році, яка створює справедливий, процвітаючий та інклюзивний світ шляхом розширення можливостей для молоді, культивації лідерів, зміцнення інституцій та розширення доступу до якісної освіти та інформації.

Партнерство з Development Gateway:  у 2021 році  IREX уклала стратегічне партнерство з Development Gateway, яке позиціонує Development Gateway як дочірню компанію IREX. Партнерство об’єднує ставку IREX на інвестиції в людей, перспективні рішення та великий глобальний відбиток, а також інноваційне використання даних, технологій і доказів Development Gateway.  

 

З 2015 року в Україні IREX впроваджує проєкти з медіаграмотності, а з лютого 2018 року організація реалізує масштабний проєкт «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» для освітян середньої та вищої школи.  З 2021 року IREX впроваджує навчальні програми для представників органів державної влади та місцевого самоврядування, а також для журналістів.

 

 

 

 

IREX - ПРОЄКТ

 

З лютого 2018 року в Україні стартував проєкт IREX «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» спрямований на посилення стійкості до дезінформації та маніпуляцій через зміцнення навичок критичного сприйняття інформації та формування попиту на якісну інформацію серед освітян і учнівства, шляхом інтеграції інфомедійної грамотності у програму загальної середньої освіти.

З 2018 року до мережі проєкту долучилися 4375 освітян та 1873 закладів загальної середньої освіти з усіх областей України.

Тривалість проєкту: 2018 – 2021 рр.

Програма виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства США в Україні та Міністерства закордонних справ і міжнародного розвитку Великої Британії у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури та інформаційної політики України та Академією української преси.

Головна мета проєкту: проєкт надає можливість учителям/-лькам вдосконалити навички застосування цифрових методів навчання, впроваджувати інноваційні підходи та навчати учнів/-ць стійкості до дезінформації та маніпуляцій.

Надалі команда проєкту запрошуватиме освітян до участі у заходах з професійного розвитку, зустрічах для обміну досвідом як в Україні, так і за кордоном, творчих конкурсах та проєктах з просування медіаграмотності для вчителів/–льок та їхніх учнів/-ниць тощо. Учасники/-ці зможуть спілкуватися з колегами з інших регіонів, обмінюватися досвідом, впроваджувати кращі практики викладання.

Компоненти проєкту

Загальноосвітні школи: інтеграція практичних навичок критичного сприйняття інформації (КСІ) у шкільні предмети. Навчання проводять вчителі – учасники проєкту у відібраних школах у кожній із 24 областей України.

Інститути післядипломної педагогічної освіти: сприяння підвищенню рівня підготовки викладачів і вчителів через оновлення освітніх ресурсів та посилення інституційної спроможності ІППО.

 Заклади вищої освіти, які здійснюють підготовку педагогічних кадрів (ЗВО): підтримка процесу розробки та модернізації навчальних програм і модулів підготовки май- бутніх педагогів; забезпечення інтеграції навичок КСІ в навчальний процес ЗВО.

Онлайн-освіта: розробка та поширення електронних навчальних ресурсів, що сприяють розвитку інфомедійної грамотності громадян, навчальних закладів, вчителів, викладачів та студентів.

Результати  проєкту IREX «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» в Одеській академії неперервної освіти: понад 20 науково-педагогічних працівників Академії пройшли навчання, набули практичного досвіду і надалі отримують менторську підтримку від експертів проєкту задля інтеграції інфомедійної грамотності в свої навчальні матеріали, які стали частиною навчального процесу в закладах освіти області. Спираючись на розроблені IREX навчальні матеріали та перевірені на практиці методики впровадження інформаційної та медійної грамотності, проєкт  допоміг розвинути ефективну сталу модель інтеграції навичок критичного сприйняття інформації в освітній  процес у закладах загальної середньої освіти.


Новини


11 лип. 2025
Міжнародний проєкт KA2 Erasmus+ “Sex Education for All: Training Service Providers to Support Autistic Individuals”: естафету передано далі
9 липня відбулася чергова онлайн-зустріч робочої групи Міжнародного проєкту KA2 Erasmus+ “Sex Education for All: Training Service Providers to Support Autistic Individuals”. Проєкт реалізується Mouvement Luxembourgeois pour le Planning Familial et l'Education Sexuelle a.s.b.l (Люксембург), Vimodo Ltd (Кіпр), Blue Beehive (Іспанія), Sina Svetulka (Північна Македонія), Centar za autizam (Хорватія) та КЗВО “Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради”. Його мета – запровадження навчання педагогів із питань статевої освіти, адаптованої до потреб дітей з аутизмом.

4 лип. 2025
Запрошуємо до участі в V Регіональній науково-практичній конференції здобувачів вищої освіти та молодих науковців «Актуальні проблеми педагогічної науки в ХХІ столітті»
КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» запрошує до участі в V Регіональній науково-практичній конференції здобувачів вищої освіти та молодих науковців «Актуальні проблеми педагогічної науки в ХХІ столітті», яка відбудеться 24 жовтня 2025 року.

20 черв. 2025
Наукова літня школа – простір розвитку методологічної культури молодих дослідників
У період з 16 по 20 червня 2025 року на базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» відбулася Наукова літня школа для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) та третього (доктор філософії) рівнів за темою: “Методологічна культура у науковому зростанні педагога-дослідника”. Організатори заходу - кафедра педагогіки та освітнього менеджменту і Наукове товариство здобувачів вищої освіти та молодих вчених Академії.

Всі новини