Міжнародна діяльність





Visegrad Fund

 

МІЖНАРОДНИЙ ВИШЕГРАДСЬКИЙ ФОНД

 

Міжнародний Вишеградський фонд - це донорська організація, заснована у 2000 році урядами країн Вишеградської групи (V4) – Чеською Республікою, Угорщиною, Польщею та Словаччиною. Його мета - сприяти регіональній співпраці як між країнами V4, так й іншими регіонами, зокрема країнами Західних Балкан та Східного партнерства (EaP).

Щорічно на проєкти, стипендії для студентів та довготривале перебування для митців виділяється 8 млн євро, причому кожна країна вносить до Фонду однакову частину – 2 млн євро. З 2012 року інші країни (Канада, Німеччина, Нідерланди, Південна Корея, Швеція, Швейцарія та США) внесли на проєкти Вишеградського фонду додаткові 10 млн євро.

Громадяни України та організації можуть брати участь у наступних програмах Вишеградського фонду:

1) Гранти Visegrad+

Ці гранти призначені для розвитку партнерських відносин між регіоном V4 та EaP. Підтримка може надаватися проєктам, в яких беруть участь суб’єкти зі щонайменше  3 країн V4 та 1 країни EaP (наприклад, суб’єкти з Чехії, Польщі, Словаччини та України). Проєкти можуть тривати максимум 18 місяців і охоплювати один із пріоритетних напрямів, визначених Фондом. Заявниками можуть бути неурядові неприбуткові організації, місцеві органи самоврядування, школи, університети, науково-дослідні інститути або компанії, якщо йдеться про неприбутковий проєкт. Заявки приймаються три рази на рік – 1 лютого, 1 червня та 1 жовтня. Детальна актуальна інформація доступна безпосередньо на веб-сторінці Фонду

2) Вишеградська стипендійна програма

Стипендії призначені для студентів і дослідників магістерського та вищого освітніх рівнів. Громадянин України може отримати стипендію на навчання у країнах V4, якщо відповідний заклад знаходиться понад 150 км від місця його проживання чи навчання. Підтримка виплачується 1-4 семестри для студентів магістратури, 1-2 місяці для аспірантів та наукових працівників. Розмір стипендії може сягати 2300 євро / семестр для студента чи дослідника та 1500 євро / семестр для установи, що його приймає. Заявки до Вишеградського фонду приймаються кожного року до 15 березня. Детальну інформацію можна знайти тут

3) Навчання в Open Society Archives

Програма пропонує стипендії з метою здійснення дослідницької роботи в Open Society Archivum (OSA) у Будапешті для наукових працівників, митців та журналістів, які бажають провести дослідження в OSA. Учасник може отримати до 2000 євро на покриття витрат на проїзд, проживання та інші витрати протягом максимум 2 місяців дослідницької роботи. Детальну інформацію можна знайти тут

 

 

З додатковими запитаннями можна звертатися безпосередньо до Вишеградського фонду visegradfund[@]visegradfund.org або його уповноваженого представника при Посольстві Чеської Республіки в Києві kyiv[@]embassy.mzv.cz.

 

Більше інформації можна отримати на сайті

https://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/mezinarodni-visegradsky-fond

 


Новини


11 лип. 2025
Міжнародний проєкт KA2 Erasmus+ “Sex Education for All: Training Service Providers to Support Autistic Individuals”: естафету передано далі
9 липня відбулася чергова онлайн-зустріч робочої групи Міжнародного проєкту KA2 Erasmus+ “Sex Education for All: Training Service Providers to Support Autistic Individuals”. Проєкт реалізується Mouvement Luxembourgeois pour le Planning Familial et l'Education Sexuelle a.s.b.l (Люксембург), Vimodo Ltd (Кіпр), Blue Beehive (Іспанія), Sina Svetulka (Північна Македонія), Centar za autizam (Хорватія) та КЗВО “Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради”. Його мета – запровадження навчання педагогів із питань статевої освіти, адаптованої до потреб дітей з аутизмом.

4 лип. 2025
Запрошуємо до участі в V Регіональній науково-практичній конференції здобувачів вищої освіти та молодих науковців «Актуальні проблеми педагогічної науки в ХХІ столітті»
КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» запрошує до участі в V Регіональній науково-практичній конференції здобувачів вищої освіти та молодих науковців «Актуальні проблеми педагогічної науки в ХХІ столітті», яка відбудеться 24 жовтня 2025 року.

20 черв. 2025
Наукова літня школа – простір розвитку методологічної культури молодих дослідників
У період з 16 по 20 червня 2025 року на базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» відбулася Наукова літня школа для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) та третього (доктор філософії) рівнів за темою: “Методологічна культура у науковому зростанні педагога-дослідника”. Організатори заходу - кафедра педагогіки та освітнього менеджменту і Наукове товариство здобувачів вищої освіти та молодих вчених Академії.

Всі новини