Міжнародна діяльність





VII Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародної участі «Педагогічна наука і освіта у сучасному вимірі: проблеми та перспективи розвитку»

16 трав. 2025
16 травня 2025 року на базі Комунального закладу вищої освіти «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» відбулася VII Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародної участі «Педагогічна наука і освіта у сучасному вимірі: проблеми та перспективи розвитку», традиційно присвячена Дню науки в Україні.

16 травня 2025 року на базі Комунального закладу вищої освіти «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» відбулася VII Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародної участі «Педагогічна наука і освіта у сучасному вимірі: проблеми та перспективи розвитку», традиційно присвячена Дню науки в Україні.

У конференції взяли участь науково-педагогічні і педагогічні працівники, здобувачі вищої освіти з різних регіонів України: Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Івано-Франківської, Київської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Херсонської, Черкаської, Чернігівської областей та м. Києва. Вперше до участі в конференції долучилися науковці з Німеччини.

Метою заходу стало обговорення сучасних викликів, що постають перед педагогічною наукою і практикою, та пошук ефективних рішень у контексті реформування системи освіти.

Традиційно конференція охопила такі ключові напрями:

  • проблемний контур сучасної педагогічної науки та освіти: філософський, психологічний, соціокультурний  вимір;
  • розвиток особистісно-професійної компетентності педагога в умовах інноваційних змін  в освіті;
  • трансформація змісту  та технологій неперервної педагогічної освіти: методологія,  теорія, практика;
  • реалії та перспективи Нової української школи;
  • модернізація вітчизняної науки: рівність, доступність, особливість; інновації як засіб прогресивних змін в освіті: теорія і практика;
  • виховання особистості у вимірі нових освітніх реалій.

Пленарне засідання було присвячене актуальним аспектам розвитку неперервної педагогічної освіти в умовах реформування системи освіти в Україні. Особливий акент зроблено на інноваційних підходах до підтримки вчителя Нової української школи, розвитку природничої освіти, а також використанні естетотерапії для подолання освітніх втрат серед молодших школярів. Окремо представлені історичні аспекти становлення вчительської освіти в Одесі, виклики і перспективи інтеграції наукових досліджень у педагогічну практику, а також розглянуто питання україністики як наукового напряму в університетах Німеччини.

Під час роботи дискусійних панелей було висвітлено ключові напрями розвитку сучасної освіти. У сфері управління обговорювалися питання впровадження штучного інтелекту в освітній менеджмент, а також фінансова автономія закладів освіти. У педагогічному контексті розкривалась проблематика формування критичного мислення, гнучких навичок, STEM-компетентностей, цифрових компетентностей. Психологічний аспект охоплював питання підтримки ментального здоров’я учасників освітнього процесу, розвитку емоційно-етичної компетентності та використання сучасних психолого-педагогічних практик. У сфері інклюзивної освіти обговорювалася роль асистента вчителя в умовах інклюзії. Виховні теми торкалися виховання лідерських якостей, національно-патріотичного та екологічного виховання. Особлива увага була приділена аналізу трактування природної мети освіти та ролі свободи вчителя й учня в контексті створення сучасного освітнього середовища.

Відбулась робота п’яти освітніх студій: «Дошкільна освіта» (тема для обговорення: «Педагогічна майстерність вихователя ЗДО в контексті сучасних вимог дошкільної освіти»), «Початкова школа» (тема для обговорення: «Нейропсихологічні ігри як основа для розвитку молодших школярів»), «Середня освіта» (тема для обговорення: «НУШ: досвід, виклики, перспективи»), «Інклюзивна освіта» (тема для обговорення: «Особливості мовленнєвого розвитку дітей з ООП:  стрес та його наслідки»), «Психологія» (тема для обговорення: «Нетворкінг ментального здоров’я освітян»).

Програма конференції: https://drive.google.com/file/d/1RzKNukpknf_e7tof5dpEbbwmaYNoQZ4W/view?usp=sharing

Конференція стала надихаючим майданчиком для обміну ідеями, наукових дискусій і професійної взаємопідтримки. Щиро дякуємо всім учасникам за активність, фаховість і відданість педагогічній справі. Вітаємо зі святом науки — джерелом розвитку, пізнання і майбутнього нашої освіти!

 

 

 

 

 





Новини


11 лип. 2025
Міжнародний проєкт KA2 Erasmus+ “Sex Education for All: Training Service Providers to Support Autistic Individuals”: естафету передано далі
9 липня відбулася чергова онлайн-зустріч робочої групи Міжнародного проєкту KA2 Erasmus+ “Sex Education for All: Training Service Providers to Support Autistic Individuals”. Проєкт реалізується Mouvement Luxembourgeois pour le Planning Familial et l'Education Sexuelle a.s.b.l (Люксембург), Vimodo Ltd (Кіпр), Blue Beehive (Іспанія), Sina Svetulka (Північна Македонія), Centar za autizam (Хорватія) та КЗВО “Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради”. Його мета – запровадження навчання педагогів із питань статевої освіти, адаптованої до потреб дітей з аутизмом.

4 лип. 2025
Запрошуємо до участі в V Регіональній науково-практичній конференції здобувачів вищої освіти та молодих науковців «Актуальні проблеми педагогічної науки в ХХІ столітті»
КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» запрошує до участі в V Регіональній науково-практичній конференції здобувачів вищої освіти та молодих науковців «Актуальні проблеми педагогічної науки в ХХІ столітті», яка відбудеться 24 жовтня 2025 року.

20 черв. 2025
Наукова літня школа – простір розвитку методологічної культури молодих дослідників
У період з 16 по 20 червня 2025 року на базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» відбулася Наукова літня школа для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) та третього (доктор філософії) рівнів за темою: “Методологічна культура у науковому зростанні педагога-дослідника”. Організатори заходу - кафедра педагогіки та освітнього менеджменту і Наукове товариство здобувачів вищої освіти та молодих вчених Академії.

Всі новини